Yıllardır Şanlıurfa'nın Sorunlarını Takip Eden Özel Sektörde Yöneticilik Yapan Mahir Mertoğlu'na Şanlıurfa ve Adaylığı Hakkında Bir Kaç Soru Sorduk...

1. Sayın Mahir Mertoğlu, biraz kendinizden bahseder misiniz?

Cevap: 1973 yılında Erzurum Hasankale doğumluyum. 18 yılı aşkın bir süredir aktif siyaset içerisindeyim. 2014 Yerel Seçimleri'nde Ak Parti Ankara Keçiören Belediye Başkan A.Adayı'ydım. Allah nasip ederse 2015 Genel Seçimleri için Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili A. Adayıyım.

2. Sizce Şanlıurfa'nın en önemli sorunu nedir?

Cevap: Şanlıurfa'nın en güncel ve en önemli sorunu elbetteki Suriyeli mültecilerinin işgali ve 13.000 yıllık tarihe sahip bir kentin değerini kültürel olarak hala bulamamış olmasıdır.

3. Bu sorun sizce nasıl çözülür?

Cevap: Bu sorunun tek çözümü mülteci akınına son vermekten geçer. Daha sonra Şanlıurfa'yı bir turizm cennetine çevirmeliyiz.

4. Şanlıurfa'daki Suriyeli mülteci sorunu ile ilgili çözüm önerileriniz ve projeleriniz nelerdir?

Cevap:  İş imkanlarının çok kısıtlı olduğu bir bölgede yapılacak tek şey o insanları kendi ülkelerine dönmeye ikna etmektir.

5. Çözüm süreci ile ilgili düşünceleriniz nelerdir? Çözüm süreci sonrası gözlemleriniz nelerdir?

Cevap

: Açıkçası çözüm sürecinden kendi adıma ümitliyim, böyle büyük bir proje ve süreç elbette uzun bir süre alacaktır. Sabır en iyi ilaçtır diyorum.

6. Neden siyasete girdiniz? Son 12 yılda siyaset nasıl değişti?

Cevap: Siyasete girmemin en büyük nedenleri ideallerimi, davamı, milletimi, devletimi ve layıkı ile memleketimizi yöneten Ak Partimizi her daim bir adım ileriye götürmektir. Bu nedenler ve siyasi çevremin pozitif yönde baskıları siyaseti tercih etmemi sağlamıştır. 

7. Şanlıurfa'nın 13.000 yıl öncesine dayanan çok eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir şehir olarak çok yüksek bir turizm potansiyeli var. Turizm ile projeleriniz nelerdir?

Cevap:  Son 12 yılda siyasette ve memleketimizde neler değişmedi ki.. Bu  değişimleri anlatmak sayfalara ne mutlu ki sığmaz. Sonuç itibari ile şunu söylemek isterim ki, bugünkü halimize sonsuz şükürler olsun. Yüce mevlam devletimize, devlet başkanlarımıza, milletimize vede Ak Partimize zeval vermesin.

8.Son olarak Şanlıurfalı hemşerilerinize neler söylemek istersiniz?

Cevap:  Son olarak buradan Şanlıurfa halkına ve tüm kamuoyuna bir söz vermek istiyorum; "Cenâb-ı Hak, Şanlıurfa milletvekilliğini nasip ederse Şanlıurfa'da ikamet ederek 7/24 Urfalı halkımın ve bölgemin sorunları ile yakınen bire bir ilgileneceğim.

© www.secimharitasi.com özel röportajıdır. Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.