Ak Parti Çanakkale Milletvekili Aday Adayı Veysel Aydıner ile adaylığı ve Çanakkale üzerine bir röportaj yaptık.

1. Veysel Bey merhaba, 28 yıldır siyasetin içindesiniz, biraz kendinizden sözeder misiniz?

Cevap: 1 Ocak 1965 doğumlu, evli ve iki çocuk babasıyım. Trabzon’un Of ilçesi doğumluyum, son 18 yıldır Çanakkale Gökçeada’da yaşıyorum. Tam bir Çanakkale aşığıyım.
Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi’nde aktif siyaset yaptım. Ak Parti Gökçeada teşkilatı kurucu üyesiyim. Teşkilatta başkan yardımcılığı ve Tanıtım ve Medya Birim Başkanlığı görevlerinde bulundum.
23. ve 24. dönem Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Çanakkale milletvekili aday adayı oldum. 2009 ve 2014 Gökçeada belediye başkan aday adaylığım bulunmaktadır.

2. Sayın Aydıner, siyasete girme konusunda sizi motive eden neydi? Neden milletvekili olma kararı aldınız?  

Cevap: Ben 28 yıldır bu büyük davaya hizmet ediyorum. Halkımıza karşı aday belirlemede genel merkezin ve bizlerin büyük sorumluluğumuz var. Adayları belirleme sürecinde başbakanımızın dediği gibi Çanakkale’de tekkeye derviş aramıyoruz! Aday olacak kardeşlerimizdeki vasıflar doğru dürüst insanların emin olduğu, liyakatli, haksızlığın ve yolsuzluğun karşısında elif gibi dik duran insanları arıyoruz. Ben de bu tecrübelerime ve Çanakkale bölgesinin sorunlarını en iyi bilen bir olarak Çanakkale milletvekilliğine adayım.

3. Çanakkale, antik çağlardan Troya Medeniyeti’ne ev sahipliği yapmış bir şehirdir. Birinci Dünya Savaşı’nda destan yazmış bir şehirdir. Bu denli tarihi değerlere sahip bir şehrin sizce turizm potansiyeli yeterince değerlendiriliyor mu? Sizin bu konuda projeleriniz nelerdir?

Cevap: Hali hazırda var olan talebi daha da yoğunlaştırmak turizm sektörünün sürdürebilir bir gelişme içerisinde ve büyümesini sağlayacağız. Doğal ve kültürel olarak bütün kaynakları etkin bir şekilde kullanacağız. Bu da kaynakları korumakla, arındırmakla ve geliştirmekle mümkün olacakdır. Çanakkalemiz Türkiye genelindeki rakipleri içerisinde alternatif turizm türleri, özellikle kültür ve inanç turizmi noktasında ayrıcalıklı bir yere sahiptir.  Şehitler diyarı Çanakkale bu ayrıcalıklarını ön plana çıkaracak ve markalaşmayı sağlayacak. Türkiye ve dünya turizm pazarında yerini alacaktır.

4. Son olarak Çanakkaleli seçmenlerinize neler söylemek istersiniz?

Cevap: Sevgili dostlar öncelikle şu net anlamalıyız Veysel  Aydıner Gökçeada'da yaşıyor. Gökçeada Akparti  Teşkilatı kurulduğunda da, Gökçeada ilçe başkanlığı dönemimizde de Gökçeada'da hiçbir siyasının cesaret edemediği sorunları çözdük. Nasıl mı? Ankara'yı Gökçeada'ya getirdik. Başta sayın Recep Tayyip Erdoğan, ulaştırma bakanımız sayın Binali Yıldırım Bey olmak üzere Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Orman Eski Bakanı Osman Pepe ve ismini sayamadığım milletvekili arkadaşlarımızı ve misafirlerimizi Gökçeada'ya bizzat şahsım olarak davet ettim, ve geldiler hamdolsun. Devlet büyüklerimiz davetimizi kırmadılar Gökçeada'nın sorunlarını gökten cözmüş oldular. Nasıl mı?
Başta 26 milyon TL ilgili ödeneğimiz çıktı. Bu para ile Gökçeada ulaşımının tüm yol sorunlarını büyük bir feribot deniz otobüsü, sağlık botu ile çözdük. Ayrıca yine Gökçeada Türkiye'nin en büyük adası dedik, hizmetlerin en büyüğünü hak etmiştir dedik, ve acil hastalar için ambulans helikopteri Gökçeada halkımızın hizmetine sunmanın gururunu yaşadık. Bitmedi Gökçeada'nın tüm yollarını yeniden bizzat takip ettim, ve tüm yolları yaptık. Hastane ile ilgili hemen hemen bir çok ihtiyaçlarını temin ettik hamdolsun. Ben bu vesile ile Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey'e, tüm devlet büyüklerimize bizlerin sesinini duydukları için en kalbi duygularımla teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

Sevgili Çanakkale'min güzel insanları, beni çok iyi tanıyor biliyorsunuz. Gökçeada'ya yapmış olduğum hizmetler benim Çanakkale halkıma yeni dev hizmetler yapacağımın teminatıdır. Unutmayın sakın, kardeşlerim Çanakkale'mizin tüm sorunlarını çok iyi biliyorum, hep beraber ele kol kola olarak istişare halinde bu sorunları çözeceğiz buna emin olun. Ak Parti'ye Çanakkale Milletvekili a. adayınız mazlumları ve Çanakkale halkının gür sesi Veysel Aydıner kardeşinize güvenin. Ben sizlere güveniyorum çünkü gözlerinizdeki ışık da Çanakkale'de "aydınlık" yarınları görüyorum. Ve sizlere halka hizmeti hakka hizmet Çanakkale halkımıza hizmeti hizmet nimettir anlayaşı ile geliyoruz. Gündüz gece a. adaylımız tüm Çanakkale halkına, Ak Parti ailesine, Türkiye'ye hayırlı ve uğurlu olsun. Ben bu vesile ile tüm basın mensubu secimharitasi.com çalışanları ve siz değerli Çanakkale halkımı sevgiyle selamlıyor, saygılar sunuyorum. Zafer yakıdır Çanakkale'de iş bilenin kılıç AYDINER sevenleri lehine pek yakındır. Her şey, müreffeh yani varlıklı zengin kalkınmış çağdaş bir Çanakkale için. Aydınlık bir Çanakkale için Durmak Yok Hizmete Devam...