CHP İzmir Teşkilatı'nın 10 Ekim 2014 Cuma günü açıkladığı "Yerel Seçimler ve Cumhurbaşkanlığı Seçiminin ardından İzmir ve Türkiye" konulu konulu panelde ilk kez açıklanan seçim anketi çok konuşulur.

Yerel Seçimler ve Cumhurbaşkanlığı Seçiminin ardından İzmir ve Türkiye Konulu PanelKonsensus Araştırma Şirketi Genel Müdürü Murat Sarı, Eylül 2014’te yaptığı araştırmayı ilk kez açıkladığı panelde ilginç sonuçlar paylaşıldı.

CHP'ye oy veren seçmenlerle yüz yüze yapılan anket nüfus yoğunluğu fazla olan 15 ilde toplamda 10.500 kişi ile görüşülerek gerçekleştirildi. CHP'nin mevcut Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce'nin yarışacağı kurultayın nabzını tutan SONAR CHP'li seçmenler nezdinde hangi adayın daha şanslı olduğunu sorguladı.

"Kemal Kılıçdaroğlu 2015 Genel Seçimleri'nde Başbakan Olacak mı?"

Ankette CHP seçmenine "Kemal Kılıçdaroğlu 2015 Genel Seçimleri'nde Başbakan Olacak mı?" sorusu soruldu. Ankete katılanların 

yüzde 11'i olacak derken yüzde 89'u olamayacak cevabını verdi.

"CHP 2015 Genel Seçimleri'nde Başarılı Olur mu?"

Araştırmaya katılan CHP seçmenlerine, "Eylül Başında CHP’nin gerçekleştirdiği Olağanüstü Kurultay sonrası ortaya çıkan durumu düşündüğünüzde, sizce CHP Haziran 2015’te yapılacak Genel Milletvekili Seçimlerinde başarılı olur mu?" sorusu yöneltildi. CHP seçmenlerinin yüzde 40’ı "Evet, başarılı olur" cevabını verirken, yüzde 60’ı ise "Hayır, başarılı olamaz" cevabını verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu mu Muharrem İnce mi?

Araştırmaya katılan CHP seçmenlerine, "Eylül başında CHP’nin gerçekleştirdiği Olağanüstü Kurultay sonrası durumu düşündüğünüzde, CHP için, Genel Başkanın Kemal Kılıçdaroğlu’nun olması daha mı iyi oldu yoksa Muharrem İnce’nin Genel Başkan olması daha mı iyi olurdu?" sorusu yöneltildi. CHP seçmenlerinin yüzde 59’u "Muharrem İnce’nin Genel Başkan olması daha iyi olurdu" cevabını verirken, yüzde 31’i "Kılıçdaroğlu olması daha iyi oldu" dedi.