2023 Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi

2023 Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi
Sıra Aday Oran Parti Oy Sayısı
1 Mansur Yavaş
35%
CHP Oy Ver
2 Meral Akşener
15%
İYİ Parti Oy Ver
3 Ekrem İmamoğlu
14%
CHP Oy Ver
4 Recep Tayyip Erdoğan
11%
AK Parti Oy Ver
5 Fatih Erbakan
5%
Yeniden Refah Partisi Oy Ver
6 Ümit Özdağ
4%
Zafer Partisi Oy Ver
7 Ali Babacan
4%
Deva Partisi Oy Ver
8 Temel Karamollaoğlu
3%
SP Oy Ver
9 Süleyman Soylu
3%
AK Parti Oy Ver
10 Kemal Kılıçdaroğlu
2%
CHP Oy Ver
11 Muharrem İnce
2%
Memleket Partisi Oy Ver
12 Ahmet Davutoğlu
1%
Gelecek Partisi Oy Ver
13 Mustafa Sarıgül
1%
Türkiye Değişim Partisi Oy Ver
14 Doğu Perinçek
1%
Vatan Partisi Oy Ver
Yeni Cumhurbaşkanı adayı önermek için tıklayın.

YORUM YAZIN

Email adresiniz ve telefon numaranız yayınlanmayacaktır.

17 YORUM

 • justice

  17 Ağustos 2022 10:48
  *CUMHUR CEPHESİ kazanmak istiyorsa; Meşruiyeti içerisinde toplumun her kesimine ve onların temsilcilerine SAYGI duyduğu konusunda ikna edici olmalı, samimi olmalı.
  *MUHALEFET CEPHESİ: Millet İttifakı veya olası diğer ittifaklar; İnsanların tercihlerine saygı duyduklarının açık bir göstergesi olarak: İlk turda 3 aday çıkarmalı, bunlar örnek olarak: Mansur Yavaş, Kemal Kılıçdaroğlu, Abdullatif Şener olabilir; Bu şekilde açıkça destek alan Mansur Yavaş`ı dışlamamış ve destekleyenlere saygılarını göstermiş olurlar. Sağ ve Solun ortasından Abdullatif Şener de iyi bir seçenek gibi. 2. turda ise tüm oyları konsolide etme şansını yakalarlar ve diğerleri çekilir en çok oy alan adayda birleşirler. Kılıçdaroğlu Parti Başkanlığına devam eder. Başkanlık Sistemi özellikle böyle bir zamanda çok önemli bir sistem ancak: Parti başkanlığından istifa etmeli. Siyaseti siyasetçilere bırakarak TARAFSIZ kimliğe kavuşmalı ve ilk icraat olarak Yargı bağımsızlığı, Adli Kolluk ve Kurumların yıpranmış bağımsızlık ve itibarını iade etmek gibi temel yapısal düzenlemeler yapmalıdır. TBMM deki tüm vekillerden istifade edilebilecek yeni bir Hükümet anlayışı oluşturulmalıdır. Hakim parti dışındakilerin de daha aktif roller üstlenmesi sağlanmalıdır..
 • justice

  17 Ağustos 2022 10:36
  Adaylar arasında: Abdullatif Şener de olmalı. Deneyim, mevcut yapıyı yakından tanıması bir avantaj, sonuçta kadroların ayıklanması gibi bir problemi var muhalefetin aynı zamanda ilkeleri doğrultusunda çekinmeden muhalefet yapabilen biri. Başkanlık gücünü kurda kuşa yem etmeyecek ve kimseye borcu olmayan biri... Muhalefet bu gücü kim gelirse gelsin kontrolü elinde tutabilecek birini istiyor. Kılıçdaroğlu bu yüzden aday olmak istiyor. Belediye başkanları olsa, Parti başkanlarına borçlular hepsi. Babacan her ne kadar süslü ve güzel laflar etse de, söyledikleriyle yaptıkları çelişiyor. Diğer isimler içerisinde bu pozisyon için yeterli vizyona sahip pek kimse göremiyorum. Saygılarımla beraber Belediye başkanlarında da olmadığını düşünüyorum ancak popüler olduklarından öyleymiş gibi bir kanı var. Sonuçta Kişisel ideoloji ve çıkarlarını, aidiyetlerini; ÜLKE VE HALKIN ÇIKARLARI ÜZERİNDE TUTMAYAN, AZİMLİ ve HER MAKUL FİKRE, ÖRFE UYGUN HER GÖRÜŞE AÇIK OLABİLEN, DİNLEYEBİLEN HER VATAN EVLADINA saygımız var.
 • Fans77

  18 Temmuz 2022 09:55
  RECEP TAYYİP ERDOĞAN AK PARTİ
 • Jagler

  7 Temmuz 2022 08:13
  Mansur Yavaş Tabiiki
 • Kurt Törük

  21 Nisan 2022 01:51
  Zafer partisinin adayı olarak Mansur Yavaş. Ümit Özdağ adaylığını koyarsa kesinlike Ümit Özdağ.
 • Engin gezginci

  5 Nisan 2022 05:54
  Kesinlikle oyu. Mansur yavaş a mu hakkak o olmali
 • Necati doğruer

  10 Şubat 2022 02:46
  Yeniden refah partisi diyoruzzz refah gelecek Türkiye yeniden refaha kavuşacak
 • Yıldız

  21 Ocak 2022 05:51
  Hersey zam artık tayip bize destek cıkmadı yardımı dokunmuyor chp vercem oyumu mansur yavaş oyum ona bizim türkiye battı gidecek kaçacak yerimiz yok açiz borcumuz var el2ktirik zam dogal gaz zam artık dolabım bomboş el uzatacak kimse yok
 • Mehmet cuma heybeli

  17 Ocak 2022 03:07
  Reis olmadan olmaz
 • ali s

  15 Ocak 2022 07:36
  şöyle bir bakıyorum memleket partisinden başka adam akılı muhalefet partisi yok.hangisi kazanır bilemiyorum ama temenim ya RECEP TAYİP ERDOGANIN yada MUHAREM İNCENİN kazanmasıdır.
Daha fazla yorum göster