Faysal Atmaca

596 Ziyaretçi 724 Görüntüleme
PAYLAŞ
Faysal Atmaca Kimdir?
1963 Yılının sonbaharı da TRABZON/Of’ta dünya geldi Faysal Atmaca..
Sugeldi köyünde ilköğretimini süresinde tamamlayarak kazasında yeni açılan İmam Hatip Okulunda orta öğreniminin ilk iki yılını tamamladıktan sonra İstanbul’a göç etti..

Öğrenim Hayatı

İstanbul İmam Hatip lisesini 1982 yılında,
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünü 1986 yılında,
İkinci üniversite olarak İstanbul Üniversitesi Açık ve uzaktan eğitim fakültesi  tarih bölümünü 2020 yılında başarı ile tamamladı..
Halen İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Sosyoloji Bölümünde eğitime devam ediyor.
Eş zamanlı olarak butik bir otelde resepsiyon görevlisi ve muhtelif şirketlerde ön muhasebe yaparak eğitim hayatına maddi destek sağladı..

İş Yaşamı
 
1988 yılı çeşitli şirketlere muhasebe müdürü olarak çalıştıktan sonra kendi işini aynı meslek üzerine kurarak serbest muhasebeci olarak iş hayatına başladı..
Sırasıyla 2006’da mali müşavirlik 2013 yılında bağımsız denetçi oldu. 2016’dan sonra tmsf bünyesindeki medya şirketlerinde genel müdürlük görevlerinde bulundu..

Halen bu şirketler ve bazı İnşaat holdinglerinin eş zamanlı genel müdürlüğü ve kendine ait ofisinde iş hayatına ara vermeden devam etmektedir..
İş hayatının yanında meslek kuruluşlarında ve sivil toplum kuruluşlarında çeşitli kademelerde yönetim kurulu üyeliği ve yöneticiliği yapmaktadır.
Bazıları;
İSKED dernek başkanlığı,
TDED Genel Muhasipliği,
İDDİstanbul dostluk derneği Başkan yardımcılığı..
 
Siyasi Yaşamı

İş hayatı ve sosyal hayatının yanında siyasi hayatında da 
Saadet Partisinden bir,
Adalet ve Kalkınma Partisinden üç olmak üzere İstanbul 2.Bölgeden dört kez milletvekili aday adaylığı ve teşkilatlarda çeşitli kademelerde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır..

Kültürel faaliyetlerine;

ilk olarak toplumsal konuları ve içinde bulunduğu medeniyetin gelecek kuşaklara aktarılmasında faydalı ve anlamlı olabilme adına 
“BEYAZIN KARANLIĞI”adını verdiği şiir kitabını 2019 yılında kaleme almış ve 
Şubat 2021 yılında ise bu kez  “YÜREĞİMİN KALEMİ MEÇHULİSTAN” adını verdiği ikinci şiir kitabı ile okuyucularıyla buluşmuş ve “Benim Adım Zeynep” ile Roman ve “Güneşin Çoçukları Biz” ile “Sofra’m” kitapları ile yeni eserleride yayın aşamasındadır..
“DEĞERLERİMİZ” programıyla ise kısa bir süre televizyon programcılığı ve yerel gazetelerde
“Köşe Yazıları “yazmıştır..
 
Faysal Atmaca evli ve üç çoçuk babasıdır. İngilizce ve Arapça’yı orta düzeyde bilmektedir.

Aday proje bilgisi bulunmamaktadır.

Yorum Ekle

0 Yorum