Murat Hakverdi

4.742 Ziyaretçi 7.109 Görüntüleme
PAYLAŞ
Murat Hakverdi Kimdir?
Murat Hakverdi 1974 yılında Adıyaman Gerger’de doğdu. 1985’ten beri İstanbul/Fatih’te yaşamaktadır. Lise mezunu olan Murat Hakverdi, genç yaşından itibaren İstanbul Fatih Gedikpaşa’da aile şirketlerinde ticaret hayatına başladı. Şu an emlak danışmanlığı, Sultanahmet Bölgesi’nde turizm ve restoran işletmeciliği sektöründe hizmet vermektedir. Aynı zamanda inşaat sektöründe çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır. Uzun yıllardır ticaret yapmakla birlikte siyasete de atılmıştır.

Siyasi Deneyimi

1989-2000 yılları arasında Refah ve Fazilet Partileri İstanbul İl ve Eminönü parti teşkilatlarında sırasıyla gençlik kolları, sonrasında ana kademede etkin görevler aldı.

Sonraki yıllarda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın göstermiş olduğu istikamette yerel ve genel çalışmalarda etkin roller aldı.

4 dönemdir İstanbul Fatih ilçesi Şehsuvarbey Mahalle Muhtarlığı’nı her seçim sürecinde oylarını artırarak görevine devam etmektedir.

* 2 Dönem Fatih İlçesi Muhtarları Derneği Başkanlığı (Görevine devam etmektedir.)
* 2012 – 2017 İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği Başkanvekilliği
* 2 Dönem Tüm İstanbul Muhtarları Federasyonu Başkanvekilliği (Görevine devam etmektedir.)
* İstanbul Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Üyeliği
* Fatih İlçesi Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Üyeliği
* Adıyamanlılar Derneği Kadırga Spor Kulübü Yöneticiliği gibi bir çok STK’da gönüllü yöneticilik yapmıştır.

NEDEN ADAY ADAYIYIM?
Türkiye yüzyılı yolunda atılacak her adımın kutsal olduğu bilinciyle hareket etmektedim. Adalet ve kahramanlıklarıyla tarih yazan aziz vatanımızın kıymetli evlatlarına vizyoner ve yenilikçi yaklaşımlarla ülkemize çığırlar açma yolunda 2053 ve 2071 hedeflerine hizmet etmenin onuruna ve gururuna ortak olmak için Türkiye’de 52.278, İstanbul’da 963 mahalle muhtarını ve seçim bölgemdeki mahallerde yaşayan insanları temsil edebileceğime, 2. Seçim Bölgesi’nde her mahalle muhtarının ve bir çok STK’nın üzerinde etkin rol alabileceğime, Zaza’ca ve Kürtçe’nin bir çok lehçesine hakim olduğum için bu kutsal yolda canla başla çalışacağıma olan inancımdan dolayı aday adayıyım.

Evli, 3 çocuk babası ve 1 torun dedesidir.

Aday proje bilgisi bulunmamaktadır.

Yorum Ekle

56 Yorum
 • blog

  Allah yolunu bahtını açık etsin abi ??seni anlatmak için fazla söze gerek yok.

 • blog

  Murat kardeşimi 1993 beri ailece tanirim Allah yolunu açık hizmetlerini daim etsin

 • blog

  Değerli büyüğüm Allah bu yolda yardımcın olsun inşallah Rabbim isteğin doğrultusunda bi sonuç verir başarılar dilerim

 • blog

  Murat abi siz yaptığınız işi önce Allah için yapıyor merhametinizle tamamlıyorsunuz her kim olursa olsun elinizden gelenden çok daha fazlasını yapıyorsunuz uzun yıllar boyunca bizlere hizmet ettiniz işinizi eksiksiz severek yaptınız. Allah sizden razı olsun. Bizlerde seni severek destekliyoruz yolunuz açık olsun saygılarımızla.

 • blog
  İlhan timur
  26 Mart 2023 0:15

  Çok değerli murat abim başarılarının devamını dilerim Allah yolunu açık etsin

 • blog
  Aydın Timur
  26 Mart 2023 0:12

  Yolun açık olsun değerli insan sen herşeyin en iyisini yaparsin

 • blog

  uzun yıllar yürüttüğü muhtarlık görevini layıkıyla yaptğına,insanlara karşı sıcak ve sevecen,çözüm odaklı,semtimiz de dokunmadığı insanımızın kalmadığına birebir şahidim. çıktığı bu kutlu yolda inşallah muvaffak olur.

 • blog
  Vahap ortac
  24 Mart 2023 20:10

  Allah`ına Kurban
  Güzel adamlar güzel işler yapar
  Sende güzel adamsın
  Allah
  Yolunu açık etsin

 • blog

  Allah yolunu açık etsin inşallah başarılar dilerim

 • blog

  Allah yolunu açık etsin hayırlara vesile kılsın doğru yol doğru insan

 • blog
  Engin Kutlu
  24 Mart 2023 1:15

  merhametli Vicdan sahibi kisiler hep kazanmali diye düşünüyorum inanıyorum Allah utandırmasın

 • blog

  Biz Şahidiz Sana Dostluğuna Merhametine Yardımseverliğine Güler Yüzüne Hayatın güzellikleri yaşanılabilir olacağı hayaline .Biz Şahidiz sana ayırım yapmadan Hizmet sunacağına Kıymetli Muhtarım Başarılarınız daim olsun Şansınız açık Yolunuz Aydınlık olsun inşallah Kıymetli Muhtarım Durmak yok yola Devam ????¦?????

 • blog
  Engin karaca
  24 Mart 2023 0:00

  Tanıdığım ender adamlardan biri.

 • blog

  Abi bu kutlu davada hem memleketlim olarak hemde yakınen tanıyan biri olarak inşallah bizleri en güzel temsil edeceğinden şüphem yok abi.fatih bölgesinde hem adıyaman hemde kız tarafı olan mardinliler seni desdeklemeleri konusunda seferber olucam hayırlı olsun.

 • blog
  ÖMER HAKVERDİ
  23 Mart 2023 20:35

  Benim kıymetli abim çıkmış olduğun kutlu yolda rabbim sratel müstakimden ayırmasın adalet üzeri olanlardan eylesin yapmış olduğun hizmetlerin fazlasını yapacağından zerreye şüphem yok hakkında hayırlı olana rabbim nasip etsin inş başarılar diliyorum canım abim

 • blog

  Vatandaş olarak kalıplaşmış, siyasette eski ve ulaşılamayan isimleri görmek yerine Murat Hakverdi gibi vatandaşla içiçe, kolay ulaşılabilir vizyonu geniş bu ülke ve milleti için hizmet etmeye kendini adamış bir adayı görmek isteriz. Her türlü afette bulundugu ilçede insanları organize edip yardımlara koşan, barışçıl, dürüst , sıcakkanlı siyasette fark yaratacak bir aday olacagına eminim. Din,dil,ırk,görüş farketmeksizin bölgesinde herkesin sıkıntısını dert edinen elinden geleni yapan güzel yürekli bir insan. Eminim hakettiği yeri alacak ve hem partisi hem ülkemiz adına fark yaratacak siyasette önemli bir isim olacaktır. Başarılar dilerim

 • blog
  Taha Yıldırım
  23 Mart 2023 16:52

  Değerli abim kıymetli büyüğüm Allah hayırlı uğurlu etsin inşallah. Eminim bu alanda da çok başarılı hakkaniyetli bir vekil olursun. Yolun açık olsun abi

 • blog
  Ahmet Hakan
  23 Mart 2023 14:13

  Kıymetli Murat ağabeyime başarılar dilerim.

 • blog
  Ahmet KAMAN
  23 Mart 2023 13:53

  Bu çıktığın yolda ALLAH yardımcın olsun ALLAH`IN izni ile yanındayız

 • blog

  4 dönemdir muhtarlık yapan saygı değer murat abim yaptığı çalışmalar ve hizmetlere şahidim inşallah adaylığı kabul olursa ve Milet vekili olursa güzel projeler imza atacağına cani yürekten inanıyorum başarılarının devamını dilerim hayırlı olursun murat Muhtarım

 • blog

  Murat bey mahallemizin muhtarı kendisini çok yakından tanıyoruz yaptıkları çalışmaları tebrik ediyoruz başarılarının devamını diliyoruz

 • blog
  Bilge Sarıçiçek Şin
  23 Mart 2023 1:58

  Murat Hakverdi demek Adam gibi Adam Demektir … Hakkında buraya ne yazsam azdır . Murat abi , yürüdüğün bu yolda Allah yolunu açık etsin Herşeyin En güzel şekilde olsun ??????????

 • blog

  Allah çıktığın yolda mahcup etmesin bu ülkenin sizin gibilerine ihtiyacı var
  Çocukla çocuk büyükle büyük insan ayrımı yapmadan görevini aşkla yapan 7_24 telefonu açik herkesin yardımına koşan inşAllah en güzel yerlere gelirsin Allah güzel gönlüne göre versin.

 • blog

  Bu vazifeyi hakkıyla yerine getireceğinizden şüphem yok Allah yar ve yardımcınız olsun hayırlı olsun

 • blog
  esma timur
  23 Mart 2023 0:27

  murat abim başarılarının devamını dilerim
  yolun bahtin açık olsun herşeyden önce insanlığın babacan karakterin ile gönlümüzü fetettin insanlara olan yararın samimiyetin dürüstlüğün ile daha güzel mevkilere layıksın biz senden razıyız ALLAHda razı olsun ...

 • blog
  Abdurrahman Fidancı
  22 Mart 2023 17:00

  Sn. Murat Hakverdi, uzun yıllardır tanıdığımız, bildiğimiz, duruşuyla, çalışkanlığıyla sevdiğimiz bir abimizdir. Çizgisi ve gayreti bellidir, birçok yerden teklif gelmesine rağmen, hiç bir zaman eğip bükmeden `safımız bellidir` diyerek Sn Cumhurbaşkanımızın yanında yer almıştır. 4 Dönem üst üste, oylarını artırarak muhtarlığa seçilmesi, İstanbul Muhtarlar Federasyonunda etkin görev alması önemlidir. Yorulmadan, her vatandaşla tek tek ilgilenerek, dertlenmiştir. Yolu açık olsun.

 • blog
  Ercan TOMBAŞ
  22 Mart 2023 15:52

  Bu Kutlu Davada . İnandığı Yolda Dimdik Yürüyen .Herkese Sevgisini Yüreğini Ortaya Koyan . Hizmetlerin de din dil ırk ayrımı yapmadan herkese yetişmeye çalışan ben değil MİLLET kavramını benimseyen güzel insan ALLAH çıktığın bu yolda kimseyi utandırmasın yolun açık olsun ????????

 • blog
  Orhan AŞUCUOĞLU
  22 Mart 2023 15:38

  Semtimizde duruşuyla ve özverili çalışmaları aynı zamanda birleştirici ve toparlayici olman ve aynı zamanda da bölgeye hakim olup ihtiyaç sahiplerinin meselelerine hakkıyla gereken yerde gerektirtirdigi koşullarda yanlarında çözüm odaklı yer alman taktire saiyandir seni çocukluktan bu zamana kadar tanımam ve calismalarinida yakinen bilmemden dolayı bu yorumu kendime bir borç bilerek yazıyorum aday adaylığını değerlendirecek olan arkadaşlarında bu yorumları okuyacağını düşünerek ben şahsım millet oluşturan bir birey olarak ta bolgeni ve bolge halkini milletini hakkı layıkıyla temsil edeceğinden zerre şüphem yoktur benim ve aile fertlerinin oyu ve duası sen ve senin yol arkadaslarinladir yolun ve menzilin mubarek ola caaan arkadaşım kardeşim çocukluğum VEKİLİM.

 • blog

  Her zaman elinden gelenin en iyisini yaptın yapmaya da devam edeceğinden şüphemiz yok Allah yolunu bahtını açık etsin

 • blog

  MaşaAllah
  Allah muvaffak eylesin

 • blog
  Ali ağaç
  22 Mart 2023 12:16

  Allah çıktığınız yolda mahcup etmesin inşallah çevresinde iş görmeyi seven Adıyaman ilinde sevilen bir abimiz Murat hakverdi

 • blog
  Eray Dere
  22 Mart 2023 11:55

  Yolun açık ve pak olsun kıymetli büyüğümüz, Allah yar ve yardımcın olsun.

 • blog
  Recep şin
  22 Mart 2023 11:11

  Geç bile kaldınız muhtarım yaptıgınız çalışma ve faliyetleri istanbul biliyor
  Hakkındır hakkındır hakkındır
  Sen muhtardan öte büyüklük yaptın bütün fatihe
  Allah yolunu açık eylesin rabbim utandırmasın .

 • blog

  Bu seçimi kazancaz

 • blog
  Ramazan Şin
  22 Mart 2023 8:14

  Murat hakverdi daima garibanlarla iç içe olan saygıdeğer bir insandır. Kendi semtinin sadece muhtarı değil aynı zamanda babasıdır ihtiyacı olan ona gider sıkıntısı olanın sıkıntısını çözmeye çalışan hatta ne olursa olsun çözen bir karakterdir. Ramazanda depremde selde her konuda ki yardımlaşma bölgesinde ilk sırada olan herkesin gözünün içine baktığı bir karakterdir sayın murat hakverdi. Yaptığın iyilikler senin karşına çıkar elbet muhtarım allah senin yardımcın olsun biz halk olarak her zaman destekçiniz.

 • blog
  Hüseyin KOCA
  22 Mart 2023 7:45

  Vatan ve millet sevgisini uzun süredir yapmış olduğu muhtarlık görevindeki başarılarını taçlandırıp bu asli görevinde en verimli şekilde yapacağını bilir, başarılar dilerim..

 • blog
  Kumkapı 21
  22 Mart 2023 6:43

  Eşşek ölür kalır semeri yiğit ölür kalır eseri. mecliste bir sürü başıboş oturan vekil var. Seni artık Türkiye arenasında görmek istiyoruz. Murat hakını verdi. Yolun açık olsun rabbim yar ve yardımcın olsun inşallah

 • blog

  Başarılar dilerim

 • blog
  Hüseyin şin
  22 Mart 2023 1:42

  Herseyin en iyisini hak eden MURAT HAKVERDI görevde olduğu günden beri herkesin yardımına koşup kimseyi darda birakmayayip elinden gelenin fazlasını yapan bir bireydir yolun bahtin açık olsun çok daha güzel yerlere gelirsin inşallah

 • blog

  Halk tarafından çok sevilen, gönüllülere taht kuran çok değerli bir gönül adamı. İnsanlarla çıkar ve menfaat için hiç bir ilişki kurmayan, her zaman dert ortağı ve insanlara bir nebze bile olsa nasıl bir faydam dokunabilir diye yaşayan ve hayatını bu uğurda adamış bir halk adamı. Mütevaziliği ile halkın dertlerinin içine tam anlamıyla girip çözüm üretebilecek , girişimciliği ile daha çok insanı bu davaya ortak edebilecek ve kendine has hatipliği ile gerektiğinde şer odaklara haddini bildirebilcek, adeta bu iş için doğmuş ve yıllarını bu işe vermiş bir insan. Sizin gibi insanlar bu davaya cok güzel şeyler katar, Rabbimden bu uğurda yardım diliyor ve sizlere başarılar diliyorum.

 • blog

  Kalbinin, ahlakının, karakterinin güzelliğiyle her işin üstesinden geldiğin gibi Allah’ın izniyle bu görevi de layığıyla yapacağına eminiz ve her zaman destekçiniz. Rabbim çıktığın bu yolda utandırmasın seni inşallah başarılarına başarı katman dileğiyle adam gibi adam ????

 • blog
  Nuray Meriç
  21 Mart 2023 23:29

  Yaşadığı semtte büyük hizmetlerde bulundu çok güzel yardımlar yapdi tanımadığı insanlara bile yardımlarda bulundu biz ilçe semt olarak çok memnunuz çok güzel çalışmalar yapdi tebrik ediyoruz başarılarının devamını diliyoruz

 • blog
  Yaşar Koca
  21 Mart 2023 23:10

  Yaptığı çalışmalarları takdir ediyoruz ve sonuna kadar destekliyoruz. Değerli muhtarımızın bu kutlu yolda arkasındayız.

 • blog

  Dayıcım; duruşuyla üslubuyla,samimiyetiyle, siyaset ahlakıyla örnek bir kişilik. Seni canı gönülden kutlar başarılı sağlıklı bir ömür dilerim ?

 • blog

  Bu vazifeyi hakkıyla yerine getireceğinizden şüphem yok Allah yar ve yardımcınız olsun hayırlı olsun

 • blog
  Ecz. Fatih
  21 Mart 2023 22:40

  Murat abi insanların selamını almaktan dertlerini problemlerini dinlemekten ve onlara yardımcı olmak için çözüm aramaktan yolda rahat yürüyemez ve 5 dakikalık bir yolu en az 20 dakikada kat eder. Kimin bir eksiği ihtiyacı varsa kimin bir hastası cenazesi varsa ilk aradıkları kişi Murat Abidir.Bir mahalle muhtarı olarak mahallelisine ve komşularına hem abilik hem kardeşlik yapar. Bu yüzden bence Murat abinin milletvekili seçilmesi halin de aslında kazanan Murat abi değil halk olacaktır

 • blog
  Nurcan Efiloglu
  21 Mart 2023 22:13

  Mahallesine yıllarını veren sonsuz hizmet yapan Mahallesi`ni kendi ailesi gibi gören herkesin yardımına koşan babalık yapan sayın muhtarımız başarılar diliyorum Allah yolunuzu daim etsin inşallah

 • blog

  Allah yolunu bahtını açık etsin amcam

 • blog

  Yaptıklarıyla göstermiş olduğu başarılarının yanı sıra tecrübesi, bilgisi ve güzel ahlakıyla çevresindekilerin ortak sevdiği-saydığı tek adam olan Murat Hakverdi’yi takdir eder, hakettiği yerlere gelmesini dilerim.

 • blog

  Yaptıklarıyla çevresinde iyi bir izlenim bırakan, güzel ahlakıyla herkesin saygınlığını kazanan Murat Hakverdi’yi çıkmış olduğu bu yolda tebrik eder hakettiği yerlere gelmesini dilerim.

 • blog

  Yaptıklarıyla göstermiş olduğu başarıların yanı sıra tecrübesi, bilgisi ve güzel karakteriyle tüm çevresindekilerin ortak sevdiği tek adam olan Murat Hakverdi’yi tebrik eder, hakettiği yerlere gelmesini dilerim.

 • blog
  Mehmet şin
  21 Mart 2023 21:38

  İnsan ayrımı yapmadan her zaman halkın derdiyle ilgilenen 24 saat telefonu açık olan gönlü güzel insan Allah bu zorlu maratonda yar ve yardımcın olsun inşallah kadırga kumkapı ayasofya nişanca kısacası Fatih seninle bir başka güzel oluyor yolun açık olsun bütün dualarımız seninle

 • blog

  Siyasete farklı bir bakış açısı kazandırabilecek kişi. Gerek projeleriyle, gerek saygınlığıyla sistemi değiştirebilecek tek aday. Emeklerinizin karşılığını alacağınızı düşünüyorum. Allah yolunuzu daim etsin.

 • blog
  Ayşe Şin
  21 Mart 2023 20:37

  Başarısını destekliyor, adaletli olacağına inanıyorum.

 • blog
  Kadırgalı
  21 Mart 2023 20:06

  Yıllardır bulunduğu ilçeye,yaşadığı semte büyük hizmetlerde bulunmuş tanımadığı insanları dahi sanki bir aile üyesi gibi sahiplenen,yardımcı olan hayır babası.Kesinlikle daha iyi bir tercih düşünemiyorum

 • blog

  Murat bey mahallemizin muhtarı kendisini çok yakından tanıyoruz yaptıkları çalışmaları tebrik ediyoruz başarılarının devamını diliyoruz