Ömer Hacıkamiloğlu

627 Ziyaretçi 689 Görüntüleme
PAYLAŞ
Ömer Hacıkamiloğlu Kimdir?
Depremde ki tüm kayıplarımız için Allahtan rahmet, yaralılara acil şifa kalanlara sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun Allah devlete güç kuvvet versin.

1964 Şanlıurfa doğumlu, ilköğrenimi Şanlıurfa da, orta öğrenimi Bursa da, yüksek öğrenimi Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölümümde, Yüksek lisansı Harran Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde tamamladı. Doktoraya devam etmektedir.

1989 yılında biyolojik gübre üreten bir firmanın Güneydoğu Anadolu Bölgesi yayım sorumlusu olarak çalıştı.

1994 yılında Harran Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak göreve başladı ve Suruç Meslek Yüksekokuluna kurucu müdür yardımcısı olarak atandı. Sekiz yıl sure ile Müdür yardımcılığı görevini sürdürdü.

1994 ve 1996 yıllarında Türkiye Erozyonla Mücadele ve doğal Varlıkları Koruma Vakfının Şanlıurfa gönüllü il temsilciliğini yaptı.

1998 yılında Harran Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Tarla Bitkileri Ana Bilim dalında doktoraya başladı.

2003 yılında Toronto(Kanada)’da 6 ay süre ile dil eğitimi aldı. 2005 yılında Harran Üniversitesi GAP Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğüne atandı.

2005 yılı Kasım ayında baklagiller konusunda akla uymayacak bir şekilde tarımsal kalkınmayı gerçekleştiren Kanada Saskatchewan Üniversitesinde ve Saskatchewan Baklagil Üreticileri Birliğinde tarımsal kalkınma konusunda bir yıl süre ile inceleme ve araştırma çalışmalarında bulundu.

2006 yılından beri AGRİ Danışmanlık Şirketinin kurucu ortağı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

2007 yılında Harran Üniversitesi Avrupa Birliği Ofisinde görevlendirildi.

2009 yılında AK Parti Şanlıurfa İl Teşkilatı İl Yönetim Kuruluna seçildi ve İl Başkanının teveccühü ile Araştırma ve Geliştirmeden (AR-GE) Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Aynı yıl AK Partinin düzenlediği Siyaset Akademisinde Şanlıurfa İl Koordinatörü olarak görev aldı.

2010 yılında tamamlanabilen ve yayınlanan, MÜSİAD tarafından hazırlanan “Türkiye’nin Tarımsal Gücü ve Geleceği” kitabının hazırlanmasında çalıştı.

2010 yılı Şubat ayında Türkiye, Kanada, Amerika, Suriye ve Fas’ın içinde bulunduğu ortak bir bilimsel projede görev alarak Kanada’ya gitti.

2010 yılı Aralık ayında AK Parti Şanlıurfa İl Teşkilatı Tanıtım ve Medyadan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

2011 seçimlerinde Milletvekili aday adayı olabilmek için, partideki görevinden istifa etti.

2012 yılında Harran Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Koordinatörlüğüne görevlendirildi.

2014 yılı Yerel Seçimlerinde Şanlıurfa il Seçim Koordinasyon Merkezi Başkan Yardımcılığı ve Medya Tanıtım Başkanlığı görevini başarıyla yürüttü.

2017 yılı Kasım ayında gördüğü lüzum üzerine Harran Üniversitesinden ve Öğretim görevliliğinden istifa etti.

1990 yılından beri ailesine ait tarım arazilerini yönetmekte özellikle pamuk buğday ve mısır çiftçiliğine devam etmektedir.

Kanada’nın yaptığı tarımsal kalkınmayı, tarımsal dönüşümü ve değişimi bölgede sürdürülebilir şekilde başarabilmek, milletine Ülkesine, ve Partisine daha faydalı olabilmek ve vatan borcunu ödeyebilmek, Ülkemizin karşılaştığı bu elim tablodan tarımsal gıda sorunu yaşamadan çıkabilmesi, deprem bölgesi şehirlerimizde tarımsal gelişiminin düzenlenmesi ve planlanması için alınması gereken tedbirleri acilen uygulayabilmek ,bölgenin huzura ve hedeflerine ulaşmasına tarımsal projeleri ile katkıda bulunabilmek için siyasi bir aile silsilesinden ( Büyük dedem Hacı Mustafa Hacıkamiloğlu Urfa Kurtuluşunda 12 lerin lideri ve belediye başkanı, dedem Cemil Hacıkamiloğlu Demokrat Parti Belediye Başkanı, babam Mustafa Hacıkamiloğlu Milli Selamet Partisi Şanlıurfa teşkilatı kurucusu ve milletvekili adayı) gelen edep ve görev bilinci ile Hacıkamil (Yekin ve Başbuğ) sülalesinde vatana millete hizmet sırasının kendisine geldiğine inanarak 2002 yılında beri içinde olduğu Ak Parti den 28. Dönem Milletvekili aday adayı oldu.

Aday proje bilgisi bulunmamaktadır.

Yorum Ekle

0 Yorum